Strona główna

 

Od 01.10.2020 r. aktualna witryna KP PSP w Złotowie będzie dostępna pod adresem https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow

  Zmiana adresu strony internetowej KP PSP w Złotowie   Zmiana numerów telefonów do KP PSP w Złotowie   Koronawirus - informator   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Aktualności
2019-09-30

Projekt "Firefighters Plus"

Informujemy iż uruchomiona została bezpłatna i ogólnodostępna platforma e-learningowa z obszaru prewencji i integracji społecznej „FirefightersPlus”. Jest to pierwsze tego rodzaju narzędzie szkoleniowe w Polsce zrealizowane przez Państwową Straż Pożarną. Platforma jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką strażaków PSP i OSP w Polsce, nauczycieli i uczniów z klas mundurowych, a także dla osób zajmujących się działalnością społeczną. Celem platformy jest m.in. pokazanie co straż pożarna może zrobić dla lokalnych społeczności poza działaniami ratowniczymi, poszerzenie wiedzy z zakresu problemów społecznych oraz roli, jaką straż pożarna może pełnić w ich rozwiązywaniu.

Platforma składa się z trzech głównych modółów:

- Zainspiruj się: zawierający filmy z akcji prewencji i integracji społecznej zrealizowane przez strażaków z różnych krajów Unii Europejskiej,  

- Kurs e-learningowy: obejmujący wprowadzenie i 3 części:

- Przybornik: zawierający 8 przydatnych narzędzi edukacyjnych do szybkiego zaplanowania, przeprowadzenia i ewaluacji działań w obszarze prewencji i integracji społecznej.

Platforma e-learningowa „Firefighters Plus” to efekt międzynarodowego projektu zrealizowanego przez straże pożarne z Danii, Wielkiej Brytanii, Polski, Holandii i Hiszpanii oraz z dwoma organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem na Rzecz Różnorodności Wielokulturowej z Rumunii i ze Stowarzyszeniem WIOSNA z Polski.

Mamy nadzieję, że platforma e-learningowa „FirefightersPlus” spotka się z Państwa zainteresowaniem, będzie interesującą propozycją w rozwoju wiedzy i doskonaleniu umiejętności z prewencji i integracji społecznej oraz realizacji działań edukacyjnych skierowanych do lokalnych społeczności. Zapraszamy do zapoznania się z ideą oraz formami korzystania z platformy na stronie www. firefightersplus.pl.

 

Na podstawie materiałów "FirefightersPlus" zamieścił: st.str Piotr Żurek

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 47 77 99 00
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl