Strona główna


Aktualności
2019-04-02

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Tarnówce

29 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Tarnówce odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Uczestnikami turnieju byli zwycięzcy eliminacji, które przebiegały w poszczególnych gminach. Do turnieju zakwalifikowało się 14 uczestników z grupy szkół podstawowych, 15 uczestników z grupy klas 7-8 i oddziałów gimnazjum oraz 13 uczestników zez szkół ponadpodstawowych. Turniej rozpoczął się rozwiązaniem testu pisemnego składającego się z czterdziestu pytań. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 zwycięzców z każdej grupy:

I gupa: Łukasz Szopieraj, Mikołaj Jułga, Patrycja Grudzień, Malwina Paszkiewicz, Filip Kopkiewicz,

II grupa: Dominik Ajsztet, Miłosz Gabryś, Sławomir Kabatek, Magdalena Stippa, Joanna Olczak,

III grupa: Stanisław Ciechanowski, Patrycja Rakieć, Weronika Kabatek, Szymon Łuczak, Patryk Grzybowski.

Drugi etap to 5 pytań ustnych dla każdego uczestnika z zakresu wiedzy pożarniczej, historii pożarnictwa, zagadnień medycznych. Wygranymi w poszczególnych grupach byli:

I gupa: Filip Kopkiewicz,

II grupa: Sławomir Kabatek,

III grupa: Weronika Kabatek.

Nagrody zwycięzcom wręczyli komendant powiatowy PSP w Złotowie st. kpt. Jarosław Kołak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Płytnica Paweł Kałużyński , Prezes ZOP ZOSP RP w Złotowie Andrzej Kacprzak.

Najlepsi uczestnicy eliminacji powiatowych przechodzą do dalszego etapu tj. eliminacji wojewódzkich które maja się odbyć w Koninie.  

W trakcie turnieju dla uczestników, opiekunów i nauczycieli odbył się również pokaz sprzętu i pojazdów pożarniczych z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Złotowie
i Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnówce.

Komisję turniejową tworzyli pracownicy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie: ml. bryg. Tomasz Manikowski, mł. bryg. Krzysztof Karabasz, kpt. Przemysław Jasiłek  i st. str. Maciej Palacz.

 

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Manikowski
Zdjęcia: st. asp. Jacek Liwcza

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 67 222 33 40
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl