Strona główna

 

Od 01.10.2020 r. aktualna witryna KP PSP w Złotowie będzie dostępna pod adresem https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow

  Zmiana adresu strony internetowej KP PSP w Złotowie   Zmiana numerów telefonów do KP PSP w Złotowie   Koronawirus - informator   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Aktualności
2018-05-21

Strażacy w przedszkolu w Starej Wiśniewce

W ramach cyklicznie realizowanych działań z zakresu prewencji społecznej wśród dzieci i młodzieży strażacy ze złotowskiej Komendy Powiatowej PSP wspólnie z druhami z jednostek ochotniczych straży pożarnych z Głomska i Ługów odwiedzili w drugiej dekadzie maja dzieci z Przedszkola Publicznego w m. Stara Wiśniewka.

W trakcie wizyty przedstawiono specyfikę służby w Państwowej Straży Pożarnej oraz charakter działania członków jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dokonano prezentacji poszczególnych elementów ubrania specjalnego, jako istotnego elementu prowadzenia bezpiecznych działań podczas pożarów i innych zdarzeń. Omówiono zagadnienia związane z prawidłowym alarmowaniem służb ratunkowych oraz poruszono tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa przeciwpożarowego a także zasad i sposobów udzielania pomocy medycznej. Wizyta strażaków spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych, w szczególności druga część spotkania, która obejmowała prezentację sprzętu i wozów strażackich. Można śmiało stwierdzić iż, właśnie ta część spotkania stanowiła kulminacyjny punkt zainteresowania najmłodszych gospodarzy strażackiej wizyty.

Na zakończenie spotkania mali gospodarze zaśpiewali strażakom okolicznościową piosenkę o straży pożarnej i wręczyli okolicznościowe własnoręcznie wykonane laurki i rysunki nawiązujące tematycznie do działań Straży Pożarnej.

Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak, st. str. Piotr Żurek

Zdjęcia; Przedszkole St. Wiśniewka,

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 47 77 99 00
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl