Strona główna

 

Od 01.10.2020 r. aktualna witryna KP PSP w Złotowie będzie dostępna pod adresem https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow

  Zmiana adresu strony internetowej KP PSP w Złotowie   Zmiana numerów telefonów do KP PSP w Złotowie   Koronawirus - informator   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Jednostki OSP
2017-03-01

OSP Miasto i Gmina Okonek

Ochotnicza Straż Pożarna w Okonku

Jednostka  jako jedna z pierwszych w powiecie złotowskim, która została włączona do KSRG , Aktualnie posiada w pełnym zakresie nowoczesny sprzęt do działań gaśniczych, ratownictwa technicznego i medycznego. Na wyposażeniu  posiada dwa  średnie samochody ratowniczo-gaśnicze GBA Rt 2,5/16 Star Man, GBA 2,5/16 Star L-80oraz nowy samochód ratowniczo-gaśniczy ciężki GCBA 5/32 MAN TGM 4x4. W posiadaniu jest również samochód operacyjny SOp Polonez Caro. OSP Okonek jest jednym z podstawowych filarów systemu KSRG powiatu złotowskiego, co roku wyjeżdża do ponad 100 zdarzeń, które realizowane są w sposób profesjonalny. W roku 2010 po generalnej rozbudowie oddano strażakom w dalsze użytkowanie piękny nowoczesny obiekt strażnicy.  Prezesem jest druh Kubiak Tomasz, Naczelnikiem druh Mikietyński Marek / Komendant Gminny ZOSP RP gm. Okonek. Wysoki poziom wyszkolenia i wyposażenia strażaków zaowocował włączeniem OSP w 2007 do Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego- Kompania Gaśnicza "PIŁA". Jednostka z pełnym systemem alarmowania i monitoringiem obiektu strażnicy.

Galeria sprzętowa na dole strony.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Lotyniu

Jednostka  została włączona w 2002 roku do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.  Prezesem jest dh Waldemar Sochacki, Naczelnikiem dh Kopkiewicz  Konrad. Jednostka na wyposażeniu posiada dwa samochody ratowniczo-gaśnicze; zakupiony w 2019 roku GBA -Rt 3,5/16 na podwoziu marki Kamaz z zabudową firmy BOCAR i P-Bus marki Volkswagen z możliwością przewozu 9-ciu osób oraz drobnego sprzętu ratowniczego. Pojazdy wyposażone są w nowoczesny sprzęt gaśniczy oraz do ratownictwa technicznego i medycznego. OSP Lotyń wykazuje ogromne zaangażowanie w zakresie pracy z młodzieżą oraz realizacji zadań statutowych na rzecz społeczeństwa lokalnego. W bardzo szerokim zakresie współpracuje ze strażakami z OSP Mori (Niemcy), pozyskując na ćwiczenia środki z różnych projektów. Jednostka posiada pełny system alarmowania i powiadamiania strażaków przy pomocy syreny elektrycznej i powiadamiania na telefony komórkowe.
Ochotnicza Straż Pożarna w Pniewie

Jednostka funkcjonuje na terenie gminy Okonek, Prezesem  jest druh. Krzysztof Otocki / kierowca/ Naczelnik druh Jan Dworzański. W 2019 roku Jednostka pozyskała fabrycznie nowy samochód typ GLBA na podwoziu m-ki Peugeot na którym znajduje się podstawowy sprzęt do akcji ratowniczych przy gaszeniu pożaru i zaopatrzeniu wodnym. Jednostka w kategori OSP spoza systemu od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rywalizacji przeglądów technicznych, gdzie z tego też powodu była wielokrotnie wyróżniana przez Komendanta Powiatowego i Starostę. Szereg remontów i wkładu własnego strażaków tej jednostki pozwolił aby ostatecznie strażnica i teren przyległy były swego rodzjau wizytówką tej miejscowości a głównie stowarzyszenia OSP. 


 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Podgajach

Jednostka aktualnie na wyposażeniu posiada średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 244 GBM-2,5/8, poprzednio użytkowany przez OSP Lotyń/.  Prezesem jest druh Wójcik Karol, Naczelnikiem jest druh. Cieślik Grzegorz. OSP Podgaje zlokalizowana jest bezpośrednio przy wspólnym łączniku drogi krajowej nr 11 i 22. Sukcesywnie z roku na rok strażacy podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w szeregu kursach organizowanych przez KP PSP. Doposażają w sprzęt specjalistyczny pojazd ratowniczo-gaśniczy. Wyposażeni są w system selektywnego alarmowania. We własnym zakresie realizują wszystkie modernizcje wewnętrzne obiektu.Ochotnicza Straż Pożarna w Lędyczku

Jednostka obecnie na wyposażeniu posiada średni samochód ratowniczo-gaśniczy Magirus GBA-3/16 poprzednio użytkowany przez OSP Okonek. Prezesem jest druh. Węglowski Michał , Naczelnikiem  druh Arkadiusz Obarzanek. Jednostka zroku na rok prężnieje a obiekt strażnicy nabiera stosownej estetyki.Pojazd ratowniczo-gaśniczy doposażany jest w podstawowy sprzęt ratowniczy i w sprzęt ochrony indywidualnej. W 2012 oddano do użytkowania od kilku lat rozbudowwyane i remontowane zaplecze socjalne wraz ze świetlicą.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 47 77 99 00
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl