Strona główna

 

  "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku"   Film promujący Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu   FILM - czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komenda Powiatowa PSP w Złotowie poszukuje 3 kandydatów do pełnienia służby.

Termin składania dokumentów wyznaczony jest na 30 sierpnia 2019 roku.

Więcej informacji w zakładce Ogłoszenia (link)

  Nabór kandydatów do pełnienia służby w KP PSP w Złotowie break


Ćwiczenia

Ćwiczenia na wodzie z WOPR

 10 października 2018 roku zgodnie z  planem zajęć doskonalenia zawodowego którego zakres obejmuje m.in. cykliczną realizację ćwiczeń zgrywających, przeprowadzone zostały wspólne ćwiczenia strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz członków Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Złotowie.

Bezpośrednie działania szkoleniowe realizowano na akwenie jeziora Zaleskiego, przećwiczono elementy z zakresu wykorzystania jednostek pływających podczas wspólnych działań oraz podejmowania osób poszkodowanych z powierzchni wody. Zrealizowano szereg innych działań w zakresie doskonalenia procedur ratowniczych, które mają bezpośredni wpływ na skuteczność akcji. Równolegle doskonalono elementy łączności w tym m.in. w zakresie wykorzystania kanału łączności radiowej B112, przeznaczonego do współdziałania również właśnie z podmiotami WOPR.

Biorąc pod uwagę specyfikę powiatu złotowskiego z jego licznymi jeziorami i rzekami wspólne ćwiczenia niosą szereg korzyści na rzecz stopnia bezpieczeństwa osób przebywających nad wodami złotowszczyzny. Wspólne szkolenie przyniosło szereg nowych doświadczeń i spostrzeżeń, w podsumowaniu zgodnie stwierdzono, że tego rodzaju przedsięwzięcia będą realizowane również  w kolejnych latach by skutecznie doskonalić umiejętności strażaków PSP i ratowników WOPR.

 

Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak

Zdjęcia: KP PSP Złotów
 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 67 222 33 40
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl