Strona główna

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.Kampania jest realizowana od października 2018 r. do marca 2019 r. 

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorów. Edukacja najmłodszych jest wspaniałą inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Kampania składa się z kilku obszarów m.in.: edukacji, informacji i promocji.

Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celami szczegółowymi są: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Ważne jest przypomnienie właścicielom i zarządcom budynków obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.

Ciąg dalszy.....

  Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa !   Konkurs - do wygrania czujka dymu lub czujka tlenku węgla   Klauzula informacyjna   Nabór kandydatów do pełnienia służby w KP PSP w Złotowie break


Aktualności
2018-09-13

Obudź bezpieczeństwo - uratuj życie

Od pierwszego października 2018 rusza akcja pod hasłem "Obudź bezpieczeństwo - uratuj życie" jest to zadanie publiczne realizowane w obszarze szerokorozumianego bezpieczeństwa przeciwpożarowego ze szczególnym naciskiem na zapobieganie zagrożeniom związanym z sezonem grzewczym.

Akcja organizowana jest przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotowie, Komendy Powiatowej PSP w Złotowie i Urzędu Miasta Złotów. W ramach akcji organizowane będą spotkania z mieszkańcami Złotowa, uczniami złotowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Na każdym z takich spotkań wśród uczestników rozlosowane zostanie kilka  czujek tlenku węgla i dymu. Odbędzie się dziesięć cotygodniowych edycji korespondencyjnego konkursu, nawiązującego tematyką do kwestii bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynków mieszkalnych.

W puli nagród każdej edycji konkursu do wygrania są czujki tlenku węgla (czadu) i czujki dymu. 

Aby stać się posiadaczem jednej z nich, należy wziąć udział w konkursie wiedzy i spełnić warunki regulaminu.

To tylko kilka niezbyt skomplikowanych czynności:

Krok 1: Przeczytaj   REGULAMIN KONKURSU

Krok 2: Poznaj   ZESTAW PYTAŃ KONKURSOWYCH

Krok 3: Wypełnij   ARKUSZ ODPOWIEDZI

Krok 4: Prześlij wypełniony arkusz odpowiedzi na adres e-mail: konkurs.zlotow@psp.wlkp.pl lub dostarcz go osobiście do sekretariatu Komendy Powiatowej PSP w Złotowie

 

Edycja I      (01-08.10.2018)              wyniki

 

Edycja II     (08-15.10.2018)              wyniki  

 

Edycja III    (15-22.10.2018)              wyniki   

 

Edycja IV    (22-29.10.2018)              wyniki   

 

Edycja V    (29.10-05.11.2018)         wyniki  

 

Edycja VI    (05-12.11.2018)              wyniki   

 

Edycja VII   (12-19.11.2018)              wyniki  

 

Edycja VIII   (19-26.11.2018)              wyniki   

 

Edycja IX   (26.11-03.12.2018)         wyniki  

 

Edycja X     (03-10.12.2018)             wyniki

 

 

Opracowanie:  
st.asp. Kazimierz Wiebskowski,
st.str.Piotr Żurek

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 67 222 33 40
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl