Strona główna

 

Od 01.10.2020 r. aktualna witryna KP PSP w Złotowie będzie dostępna pod adresem https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow

  Zmiana adresu strony internetowej KP PSP w Złotowie   Zmiana numerów telefonów do KP PSP w Złotowie   Koronawirus - informator   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Aktualności
2018-06-28

Prewencyjnie wsród służby Lasów Państwowych

W ramach prewencji społecznej funkcjonariusze komedy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ogn. Waldowski Bartosz i st.sekc. Karol Kajewski  w dniu 27.06.2018r.  przedstawili zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy dla  pracowników Nadleśnictwa Lipka.

               Zaprezentowano schemat postępowania w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia u osoby dorosłej, dziecka  i niemowlaka. Następnie przedstawiono zasady działania i użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego, który znajduje się w siedzibie  Nadleśnictwa i na wyposażeniu pojazdów straży pożarnej.  Biorąc pod uwagę specyfikę pracy w lesie i zagrożenia jakie mogą wystąpić  podczas jej wykonywania (Np. prace przy użyciu piły spalinowej) przedstawiono postępowania w zatamowaniu masywnych krwawień  tętniczych jak i w przypadkach amputacji części ciała. 

Zagadnienia, które zostały poruszone na spotkaniu wywołały  wśród pracowników Nadleśnictwa Lipka  duże zainteresowanie.   Należy wspomnieć, iż ubiegłego roku na przełomie maja doszło do nagłego zatrzymania krążenia  u mężczyzny w wieku ok. 55 lat, który wykonywał prace budowlane przy lokalnej drodze w pobliżu siedziby leśników.   Strażnicy leśni  podjęli pierwsze działania ratownicze związane w szczególności z zewnętrznym masażem serca, co w końcowym etapie  skutkowało przywróceniem oddechu i tętna. Uratowano życie ludzkie.

 

Opracowanie: ogn. Waldowski Bartosz

Zamieścił: st.asp. Wiebskowski Kazimierz

Zdjęcia: Nadleśnictwo Lipka

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 47 77 99 00
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl