Strona główna

 

 

  Koronawirus - informator   STOP POŻAROM TRAW   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Aktualności
2018-03-30

Finał powiatowy wiedzy pożarniczej

28 marca 2018 roku w obiektach  CKZIU w Jastrowiu odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Uczestnikami turnieju byli zwycięzcy eliminacji gminnych, które przebiegały w poszczególnych gminach na początku marca bieżącego roku. Czerdziestu dwóch uczestników w pierwszej części rywalizacji  przystąpiło do testu pisemnego składającęgo sie z czterdziestu pytań. Na  pytańia testowe odpowiadało 16 uczniów szkół podstawowych, 16 gimnazjalistów i 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, spośród których po 5 osób zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu.

Kolejna część turnieju to odpowiedzi  ustne na wylosowany zestaw 5 pytań dotyczących m. in. sprzętu pożarniczego, profilaktyki i prewencji, zagadnień medycznych czy funkcjonowania dziedzin  ratowniczych oraz jednostek OSP w powiecie.

W efekcie zmagania zakończyły się w następującej kolejności:

Szkoły podstawowe:

 1. Urszula Majerska
 2. Sławomir Kabattek
 3. Paweł Łuczak
 4. Marta Kowalczyk
 5. Mikołaj Jułga

Szkoły gimnazjalne:

 1. Weronika Kabattek
 2. Julia Włodarczyk
 3. Wiktor Trocki
 4. Bartłomiej Dec
 5. Hubert Piątkowski

Szkoły ponadgimnazjalne:

 1. Goździkowski Jakub
 2. Patrycia Rakieć
 3. Maria Brewka
 4. Stanisław Ciechanowski
 5. Anna Olczak

Nagrody zwycięzcom wręczyli Wicestarosta Daniel Sztych, Nadleśniczy Nadleśnictwa Jastrowie KrzysztoF Kanecki, Prezes ZOP ZOSP RP w Złotowie Andrzej Kacprzak.

W trakcie turnieju uczestnicy, opiekunowie i nauczyciele brali udział w współczesnym przedstawieniu Czerwonego Kapturka, które wprowadziło wśród uczestników element dobrego humoru i rozluźnienia.

Po części pisemnej na placu szkoły odbył się również mini pokaz sprzętu ratowniczego w wykonaniu funkcjonariuszy JRG ze Złotowa.

Komisję turniejową tworzyli pracownicy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie: st. kpt. Krzysztof Karabasz, st. asp. Kazimierz Wiebskowski, st.asp. Jacek Liwcza i str. Maciej Palacz.

Opracowanie/zamieścił/zdjęcia st.asp. Kazimierz Wiebskowski

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 67 222 33 40
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl