Strona główna

 

Od 01.10.2020 r. aktualna witryna KP PSP w Złotowie będzie dostępna pod adresem https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow

  Zmiana adresu strony internetowej KP PSP w Złotowie   Zmiana numerów telefonów do KP PSP w Złotowie   Koronawirus - informator   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Jednostki OSP
2016-02-17

OSP Gmina i Miasto Jastrowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Jastrowiu (KSRG)

Jednostka w roku 1995 została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Zlokalizowana jest w miejscowości Jastrowie przy ul. Jagiellońskiej 6.  Prezesem jest dh Piotr Kilańczyk, Naczelnikiem dh Janusz Dziaduch.  Jednostka zrzesza 38 strażaków. Na wyposażeniu posiada  samochód gaśniczy GBA Rt 2,5/16 Star-Man, samochód gaśniczy GCBA 5/32 Scania i SLRt Ford Transit .  Jednostka ta odnotowuje od kilku lat największą ilość akcji ratowniczo - gaśniczych. Wyposażona jest w najnowszy specjalistyczny sprzęt ratownictwa technicznego z 2012 roku. W roku 2015  obchodziła 135 lecie powstania.Posiada sprzęt zgodny z normatywami i wytycznymi KP PSP. Posiada również system selektywnego alarmowania i powiadmaiania na telefony komórkowe.


 

 


 

Ochotnicza Straż Pożarna w Sypniewie (KSRG)

Jednostka  w roku 2003 została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Zlokalizowana jest w miejscowości Sypniewo przy ulicy Mickiewicza , jest bezpośrednim zabezpieczeniem  Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach. Prezesem jest dh Bartosiak Józef,  Naczelnikiem dh Łukasz Łaszczych.  Jednostka skupia 22 strażaków. Na wyposażeniu jednostki jest samochód gaśniczy  GCBA 5/24 Magirus i specjalny lekki ratownictwa technicznego SLRt Ford Transit.  OSP Sypniewo jest jedną z najbardziej oddalonych od  siedziby  KP PSP w Złotowie. Jednostka zroku na rok podnosi poziom wyszkolenia swoich druhów i dąży do normatywnego wyposażenia pojazdów w sprzęt specjalistyczny.Posiada system selektywnego alarmowania i powiadamiania SMS strażaków mających wyjechać do akcji. Obecnie pełną parą prowadzone są prace remontowe wewnątrz strażnicy.
 


 


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 47 77 99 00
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl