Strona główna

 

Od 01.10.2020 r. aktualna witryna KP PSP w Złotowie będzie dostępna pod adresem https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow

  Zmiana adresu strony internetowej KP PSP w Złotowie   Zmiana numerów telefonów do KP PSP w Złotowie   Koronawirus - informator   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Jednostki OSP
2017-03-10

OSP Gmina Złotów

Ochotnicza Straż Pożarna w Świętej

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętej została włączona w 1997 roku do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Prezesem Zarządu jest dh Roman Deja, Naczelnikiem dh Maciej Palacz. Jednostka zrzesza 66 strażaków, w tym 28 członków JOTu. Na wyposażeniu jednostki jest ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBARt 6/45/5 MAN TGM 18.340, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy GLBARt 1/1 IVECO Daily 65C15D i przyczepa pożarnicza. Jednostka mieści się w Domu Strażaka w centrum wsi Święta pod nr 88a. Siedziba została oddana w 1994 r i zmodernizowana w 2015 r. Składa się z dwóch nowoczesnych stanowisk garażowych z zapleczem socjalnym ratowników, klimatyzowaną salą wiejską i salą bankietową. Jednostka szczyci się długoletnim okresem funkcjonowania, w roku 2015 obchodziła 150-lecie powstania. Jest stale rozwijającą się i jedną z prężniejszych jednostek działającą na terenie powiatu. Posiada pełny system selektywnego i telefonicznego alarmowania. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana przez Komendanta Powiatowego, Starostę oraz władze związkowe. Od 2018 roku zastęp GCBARt jest włączonony w struktury Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

 Ochotnicza Straż Pożarna w Radawnicy

Jednostka została włączona w 2002 roku do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Mieści się  we wsi Radawnica przy ulicy Mostowej 2. Prezesem Zarządu jest dh Paweł Kamiński , Naczelnikiem dh Przemysław Jasiłek.  Jednostka zrzesza 42 strażaków. Jednostka dysponuje samochodem gaśniczym GBA 2,5/25 MAN, GLM Mercedes z możliwością przewozu 9 osób oraz zmodernizowaną i przebudowaną strażnicą z salą szkoleniową i zapleczem socjalnym. Wyposażona w sprzęt specjalistyczny do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa drogowego, medycznego i wszelkich działań zabezpieczających. Z pełnym systemem alarmowania.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Blękwicie

Jednostka  mieści się w południowej części gminy we wsi Blękwit. Prezesem  jest dh Piotr Muller, Obowiązki Naczelnika pełni dh Grzegorz Kołodziej Jednostka zrzesza 68 strażaków, dysponuje samochodem gaśniczym GBA Rt 2,5/16  MAN TGM. W roku 2006 w ramach obchodów Powiatowego Dnia Strażaka na boisku w m Blękwit nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru dla tej jednostki, która obchodziła jubileusz 70-lecia powstania.W roku 2010 oddano strażakom w dlasze użytkowanie po remoncie i rozbudowie piękny obiekt strażnicy wraz zapleczem socjalnym stanowiącym wyposażenie kompleksu sportowego "ORLIK".Perłą w oku braci strażackiej jest odrestałrowana i dodająca uroku miejscowości stara strażnica, w której wychowało się wielu obecnych członków OSP w Blękwicie. Jednostka wyposażona w sprzęt specjalistyczny pozwalający na prowadzenie podstawowych działń ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa drogowego i medycznego. Wyposażona w syetem selektywnego alarmowania.


 


 

Ochotnicza Straż Pożarna w Kleszczynie

Jednostka  mieści się we wsi Kleszczyna. Prezesa jest dh Marian Kulpa, Naczelnikiem dh Julian Piątek. Jednostka zrzesza 37 strażaków, dysponuje samochodem gaśniczym GBA 2,5/16 Star 244.  W roku 2007 uroczyście obchodzono jubileusz 60- lecia istnienia tej jednostki. Sukcesywnie doposaża się w sprzęt specjalistyczny, który pozwoli na większy zakres prowadzonego ratownictwa. Wyposażona w system selektywnego alarmowania.

  

Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesiu

Jednostka  zlokalizowana jest 6 km od centrum miasta Złotowa. Prezesem jest dh Filip Staszewski, Naczelnikiem dh Bartłomiej Śmiały. Jednostka zrzesza 45 strażaków, dysponuje samochodem gaśniczym Lublin 3 GLM-8/8. Jednostka wykazuje się dużą aktywnością w zakresie pracy z młodzieżą. Drużyny MDP zajmują czołowe miejsca w zawodach gminnych i powiatowych. W  2004 roku uroczyście została oddana do użytkowania zmodernizowana strażnica. Jednostka sukcesywnie doposażana w sprzęt specjalistyczny pozwalający na szerszy zakres prowadzonych działań.

Ochotnicza Straż Pożarna w Stawnicy

Jednostka  zlokalizowana jest 4 km od centrum miasta Złotowa. Prezesem jest dh Eugeniusz Klóska, Naczelnikiem dh Sieg Marcin. Jednostka zrzesza 21 strażaków, dysponuje samochodem gaśniczym Mercedes GLBAM-1/8. Jednostka działająca prężnie w obrębie swojej miejscowości i dla lokalnej  społeczności. Sukcesywnie doposażana w sprzęt specjalistyczny i ochrony indywidualnej strażaka.


Ochotnicza Straż Pożarna w Rudnej

Jednostka  zlokalizowana jest w miejscowości  oddalonej o 15 km od  miasta Złotowa. Prezesem jest dh Henryk Blechacz, Naczelnikiem dh Łobodziński Edmund. Jednostka zrzesza 22 strażaków, dysponuje samochodem gaśniczym GLM8/8 marki ŻUK. Jednostka działająca prężnie w obrębie swojej miejscowości i dla lokalnej  społeczności. Sukcesywnie doposażana w sprzęt specjalistyczny i ochrony indywidualnej strażaka.


Ochotnicza Straż Pożarna w Sławaianowie

Jednostka  zlokalizowana jest 26 km od  miasta Złotowa. Prezesem jest dh Osada Łukasz  Naczelnikiem dh Matuszak Tomasz. Jednostka zrzesza 17 strażaków, dysponuje podstawowym sprzętem ratowniczo-gaśniczym zdeponowanym na pojeździe GLM 8/8 Lublin. Jednostka działająca  w obrębie swojej miejscowości i dla lokalnej  społeczności. Sukcesywnie doposażana w sprzęt specjalistyczny i ochrony indywidualnej strażaka.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 47 77 99 00
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl