Strona główna

 

Od 01.10.2020 r. aktualna witryna KP PSP w Złotowie będzie dostępna pod adresem https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow

  Zmiana adresu strony internetowej KP PSP w Złotowie   Zmiana numerów telefonów do KP PSP w Złotowie   Koronawirus - informator   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Zdarzenia
2018-11-02

Pożar budynku mieszkalnego w m. Nowa Święta

01.11.2018 roku o godzinie 14:24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Nowej Świętej. 

W momencie dojazdu jednostek straży pożarnej ogniem objęty był cały budynek z widocznym uszkodzeniem ściany szczytowej. Jednostki zabezpieczyły teren działań, przeprowadziły rozpoznanie i rozpoczęły działania gaśnicze. Wprowadzono pierwsze zespoły ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wraz z liniami gaśniczymi i kamerą termowizyjną w celu lokalizacji źródła ognia. Z budynku wyniesiono dwie butle z gazem propan-butan, w tym jedną z rozerwanym płaszczem, mogącą być następstwem wybuchu gazu. Ze względu na naruszoną konstrukcję budynku działania prowadzono głównie z zewnątrz budynku i z wysokości przy pomocy podnośnika hydraulicznego.  

Podczas prowadzenia działań do Kierującego Działaniem Ratowniczym wpłynęła informacja od osoby postronnej, że około 300 metrów od płonącego budynku na drodze polnej znajduje się poparzony mieszkaniec budynku, który samodzielnie opuścił płonący budynek i udał się wezwać pomoc. Wobec poszkodowanego wdrożono procedury KPP, którego po przybyciu ZRM przekazano ratownikom medycznym.

Po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu pogorzeliska, doraźnie zabezpieczono budynek, który zostanie objęty czynnościami przez pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

W działaniach brało udział siedem zastępów OSP ze Świętej, Kleszczyny, Krajenki, Radawnicy i JRG ze Złotowa.

Opracował/Wprowadził: st. str. Maciej Palacz

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 47 77 99 00
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl