Strona główna

 

Od 01.10.2020 r. aktualna witryna KP PSP w Złotowie będzie dostępna pod adresem https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow

  Zmiana adresu strony internetowej KP PSP w Złotowie   Zmiana numerów telefonów do KP PSP w Złotowie   Koronawirus - informator   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Zdarzenia
2018-07-04

Rozpoczęly się żniwa...

03.07.2018 r. Pomiędzy godziną 16.00 a 17.00 do SKKP Złotów wpłynęły dwa zgłoszenia o pożarach upraw rolnych. Pierwsze dotyczyło pożaru zboża na pniu pomiędzy Józefowem a Kiełpinem, natomiast drugie związane było z pożarem słomy oraz zboża na pniu w obrębie miejscowości Skic. Oba zdarzenia w granicach administracyjnych gminy Złotów.

Co do pierwszego zdarzenia działania strażaków prowadzone były na powierzchni ok 8 hektarów i dotyczyły uprawy jęczmienia, natomiast w drugim przypadku pożarem objęty był areał rolny o łącznej powierzchni ok 20 hektarów w końcowej fazie prowadzonych działań.  W drugim pożarze spaleniu uległo około 19 hektarów słomy po kombajnie i około 2 hektarów zboża na pniu.

Również w obu przypadkach zagrożenie pożarem występowało dla pobliskich zabudowań gospodarskich oraz lasu.

Pierwsze działania skupiły się na obronie zagrożonych obiektów, budynków i lasu, w miarę dojazdu kolejnych sił główne działania ukierunkowano na likwidację największych ognisk pożaru. Ostatnim etapem działań straży było dogaszenie, a w efekcie całkowita likwidacja pożaru. Na zakończenie dokonano oborania spalonych areałów celem dodatkowego zabezpieczenia przed ewentualnym ponownym zaistnieniem pożaru.

Łącznie w działaniach brało udział 25 pojazdów straży, 106 strażaków a zdarzenia obsługiwane były przez JRG w Złotowie, JRG nr 2 z Piły oraz ochotnicze straże pożarne z terenu powiatu złotowskiego i pilskiego.

Opracowanie: st. str. Piotr Żurek

Zamieścił: st.asp. Kazimierz Wiebskowski

Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 47 77 99 00
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl