Strona główna

 

Od 01.10.2020 r. aktualna witryna KP PSP w Złotowie będzie dostępna pod adresem https://www.gov.pl/web/kppsp-zlotow

  Zmiana adresu strony internetowej KP PSP w Złotowie   Zmiana numerów telefonów do KP PSP w Złotowie   Koronawirus - informator   Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa ! break


Zdarzenia
2018-05-24

Pożar od zwarcia w linii energetycznej

23.05.2018 kilkanaście minut po godzinie dwunastej Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie przyjął zgłoszenie o widocznym z drogi pożarze lasu w okolicach Jastrowia, w pobliżu zjazdu na plażę miejską z drogi do Złotowa.

Na miejsce pożaru zadysponowano łącznie cztery samochody straży pożarnej w tym grupę operacyjną z KP PSP Złotów.   Po dotarciu ma miejsce pierwszego zastępu potwierdzono wystąpienie pożaru poszycia leśnego na powierzchni ok. 10 arów, bezpośrednio pod przebiegającą linią napowietrzną średniego napięcia 15 kV. Na miejsce wezwane zostało pogotowie energetyczne z zadaniem rozłączenia napięcia w linii. Po kilku minutach działań strażacy doprowadzili do zahamowania procesu rozprzestrzeniania się pożaru, następnie skutecznie go zlikwidowali. Na zakończenie cały teren objęty pożarem został dogaszony i obficie zlany wodą celem zabezpieczenia.

Ze wstępnych ustaleń pracowników służby energetycznej wynika iż, przyczyną pożaru była awaria tzw. głowicy kablowej, umiejscowionej na jednym z słupów, w owej głowicy powstało zwarcie będące źródłem ognia.

 

Opracowanie: st. str. Piotr Żurek

Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie

ul. Domańskiego 48 a, 77-400 Złotów
tel. +48 47 77 99 00
fax: +48 67 222 33 46
E-mail: kppspzlotow@psp.wlkp.pl